3 sposoby żywienia psów – sprawdź, który wybrać

Prawidłowe odżywianie czworonogów wpływa na ich zdrowie, kondycję oraz jakość życia. Posiłki powinny być dobrze zbilansowane, zawierać niezbędne dla psa składniki takie jak białko, węglowodany, witaminy oraz mikro – i makroelementy. Istnieje kilka sposobów żywienia naszych pupili. Należy starać się, aby wybrana metoda właściwego żywienia była stosowana systematycznie.

Możemy zdecydować się na podawanie naszym pupilom odpowiedniego dla nich pożywienia poprzez:

  1. Dietę barf – polegającą na podawaniu do spożycia surowego mięsa, warzyw i owoców. Mówiąc ogólnie – wszystkie składniki maksymalnie zbliżone do tych, jakie pies jadłby w warunkach naturalnych.

  2. Samodzielne przygotowywanie gotowanego pokarmu.

  3. Specjalistyczną, gotową karmę.

W środowisku hodowców i właścicieli psów, często pojawiają się różnice zdań dotyczące wyboru jednej z powyższych metod zaspakajania potrzeb żywieniowych czworonogów.

Ja uważam, że zarówno odpowiednio zbilansowany i suplementowany barf, jak i zróżnicowany, bogaty w mięso i warzywa gotowany posiłek czy też dobrze dobrane gotowe karmy mogą być w pełni zdrowym i wartościowym pożywieniem dla naszych pupili. Przy wyborze odpowiedniej diety dla psa należy brać pod uwagę czas potrzebny do przygotowania posiłków, nieprzerwany dostęp do świeżego mięsa czy innych produktów oraz wiedzę dotyczącą karm gotowych.

W następnych artykułach przybliżę te trzy metody karmienia czworonogów. Pokażę jak należy komponować posiłki, wybierać składniki i właściwą suplementację oraz sprawnie poruszać się na rynku karm gotowych.