Jak karmić psa o wrażliwym przewodzie pokarmowym?

pies

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta tak jak i ludzie potrafią cierpieć na różnego rodzaju schorzenia, w tym coraz bardziej popularną nadwrażliwość przewodu pokarmowego. W jaki sposób karmić swojego czworonoga aby nie powodować dodatkowych boleści?

Niestety mnogość na rynku karm i pasz niewiadomego pochodzenia zalewa wiele sklepów, zwłaszcza hipermarketów. W myśl zasady: jestem tym, co jem, warto zwracać uwagę na składy oraz badania przeprowadzane na konkretnych produktach. Decydując się na adopcję lub kupno zwierzaka, jesteśmy zobowiązani do troski o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Oczywiście karmy weterynaryjne są droższe niż najtańsza opcja na półce w hipermarkecie, ale czy nie lepiej płacić nieco więcej za

Jedną z lepszych karm na rynku jest karma marki Arion, dostępne na ogół w czterech wariantach, z naciskiem na serię HEALTH & CARE DIGESTIVE SENSIBILITY.

Karma weterynaryjna ARION HC Digestive


Propozycja przeznaczona jest dla psów dorosłych z wrażliwym i chorym układem pokarmowym. Wszystkie składniki zawarte w karmie są doskonale strawialne i zmniejszają obciążenie układu trawiennego psa (na przykład poprzez starannie dobrane włókna – łuski nasienne Psyllium w odpowiednio zbilansowanych proporcjach). Ten rodzaj karmy wzbogacony jest dodatkowo w solidną porcję kwasów omega-3.

Alternatywą dla wspomnianej wcześniej karmy może być marka Trovet.

Seria Hypoallergenic Quail QPD kierowana jest dla psów u których stwierdzono nadwrażliwość pokarmową. Karma zawiera mięso przepiórcze oraz wyselekcjonowane białka, powodujące eliminację składników pokarmowych mogących być przyczyną alergii lub nietolerancji pokarmowej. Dieta nie zawiera produktów mlecznych, glutenu, laktozy.

 Hypoallergenic Quail QPD


Seria Hypoallergenic Turkey TPD to karma dla psów z mięsem z indyka. Ten rodzaj karmy to karma bez zbożowa: zawiera tylko węglowodany z ziemniaków.

Hypoallergenic Turkey TPD<


Seria Hepatic Dog HLD jest zbilansowaną karmą przeznaczoną dla zwierzaków wymagających przyswajalnego, łatwo strawnego pokarmu. W tym celu poprawy zastosowano większy poziom witamin z grupy B, lecytyny i choliny.

Hepatic Dog HLD<


Jak widać możliwości jest wiele, wystarczy znaleźć miejsce, w którym zdrowie zwierząt jest ważne i sprzedawane są wyłącznie karmy weterynaryjne.